Bohémský život, můj denní chléb.
Co si pod bohémským životem můžeme představit? Wikipedie nám nabízí obrázek člověka, který žije netradičním či neuspořádaným životním stylem. Slovo „bohém“ se začalo používat ve Francii v 19. století, kdy se mladí umělci začali masově stěhovat do sousedství migrujících Cikánů, o kterých se v tehdejší Francii tvrdilo, že přišli z Bohemie, tedy z Čech.


Zajímá vás, jak ve svém životě prožívám bohémství já a jak si takového bohéma představuji?


Bohém je často nálepka pro umělce, výtvarníky, sochaře, tanečníky, spisovatele atd. Vesměs lidi, kteří mají výrazně osobitý postoj k životu, společenským normám i politice, sdružují se v kavárnách, veselí se na bujarých večírcích, holdující drogám a sexu. Ve své tvorbě odvážně předávají své nekonvenční názory na odiv i pro „pohoršení“ široké veřejnosti. Všeobecně to jsou lidé citliví, kreativní, vyvrženci společnosti a nepochopitelní podivíni, duchem však úplně svobodní.Může se zdát, že je bohémský život pro každého, ale tak to není. Abych byla přesná, všichni jsou ve skrytu duše bohémem, ale ne všichni si to své vnitřní světlo dovolí ve svém životě projevit. Ono totiž žít bohémsky vyžaduje odhodlání, kuráž, vytrvalost, zapálenost, čistý záměr a nadevše důležitou úctu k Bohu, životu, čistotě. Tím neříkám, že bohémové žijí neposkvrněným životem, jsou divocí, nespoutaní, velmi často na dně, někdy i pod ním... Prožívají své temnoty naplno, prochází se ve svém strašidelném lese, aby poznali svou podstatu a mohli růst dál. Bohémové vždycky věří v to lepší v sobě samém i v ostatních lidech, a to ve všem, jsou to zlatě ryzí hledači světla a lásky. Nesmíří se s pouty, chtějí létat. Nechtějí se zaprodat nadřízeným, systému, pro úsměvy svých rodičů se nestávají „hodnými“. Křičí, kopou, ničí, aby ukázali, že jedině pod pozlátky najdeme skutečný poklad. Jde jim o duši, jde jim o lásku.

Nejsou to schizofrenici, i když poslouchají svůj vnitřní hlas, který se stává kormidlem pro jejich život. Bohém se nespokojí s tím, být ovcí, bohém je zástupcem Boha, chce od života maximum, chce inspirovat, přináší vše nové, krásnější, zdravější, život plný zářivých barev, a to nejen pro sebe, ale pro všechny.Když pohlédneme do jeho života, uvidíme často dramatický příběh, který ne vždy dopadá dobře. Každý nemá tu příležitost narodit se do osvícené a zámožné rodiny, kde si bohém může přemýšlet do hloubky, proměňovat alchymisticky inspiraci v realitu. Ale to je možná právě ta jedinečná, osudu se vysmívající bohémova cesta, na které objevuje vše, o čem jednou bude mluvit, vylepšovat, budovat laskavější a inspirativnější svět.
  • Bohémství se v lidech moc nepěstuje, naopak, bohém je často pokládán za černou ovci, protože touží žít naplno, poznat život, poučit se z něj a taky do něj vnést něco krásného.


  • Bohém v mých očích není jen umělec nebo někdo, kdo žije jako bezcharakterní hajzlík, který se vymlouvá na to, že je umělec a že to tak má.


  • Bohém je pro mne člověk, který se nespokojí s tím, co mu nabízí jeho okolí. Hledá otázky a odpovědi v sobě a svými činy tvoří ráj na zemi.Děkuji, že jste si přečetli můj článek.


Srdečně, Luna
Bohémský život

Zabržděná kreativita v rozjetém světě

Díky kreativitě jsme hraví, cítíme se skvěle, uvolněně, vytváříme nové, nepoznané, lepší funkční... Kreativita je rozmanitost světa. Nese se v lidech odjakživa a je jednou z nejpřirozenějších dovedností.

Naplnění osudu

Vstoupila jsem nečekaně do projektu, o kterém jsem si myslela, že už je uzavřen, že již obrazy řešit nebudu. Nový obraz Naplnění osudu jsem namalovala fixem od mého snoubence, třpytky nejsou v mé klasické barevnosti zlaté, nebo bílé, ale zelené… což je barva srdeční čakry. Připomnělo mi to fakt, že…

Jakou cenu má naše duše?

Život nám nebyl dán jen tak, máme na světě své poslání, úlohu, roli. V životě se nám může stát, že přestaneme věřit v existenci své duše, a to má za následek, že jsme nezodpovědní a nevážíme si vlastního života. To se projevuje sebedestrukcí, což znamená, že nežijeme to, čemu věříme,…

Vysvlečené zásnuby

Stojíme v chodbě v pološeru a objímáme se. Jsem nahá, on oblečený. Připravuji se na koupel a na to, jak si po ní na sebe vezmu sváteční oblečení...

Bohémský život, můj denní chléb.

Bohém je často nálepka pro umělce, výtvarníky, sochaře, tanečníky, spisovatele atd. Vesměs lidi, kteří mají výrazně osobitý postoj k životu, společenským normám i politice, sdružují se v kavárnách, veselí se na bujarých večírcích, holdující drogám a sexu. Ve své tvorbě odvážně předávají své…

Anděl přistál na Slovensku

Koncem srpna, v krásných letních dnech, jsme společně s mým přítelem a naším čtyřnohým členem rodiny vyrazili na pracovní cestu na Slovensko, kde jsem se chystala zhostit výmalby Domu smutku v Bzenici. Na tento výlet jsem se těšila přes dva roky, kdy jsme společně s architektem Igorem…

Pozitivní energie hýbe světem.

Je to více jak deset let, kdy jsem začala dělat první kroky vědomého života, kdy jsem přestala vidět viníky kolem, ale v sobě, kdy jsem pochopila, že pokud chci něco v životě změnit, musím na tom intenzivně pracovat. Vítám Vás na novém webu?