Zrodil se White Shaman

Tanec - to je něco, co se ve mě naplno probudilo už v raném dětství. Co v mé krvi vře. Co mě nenechá ani na chvíli v klidu, co mi přináší radost a euforii, a přitom u toho pociťuji nádhernou vnitřní harmonii a mír. Tanec - to je zkrátka můj splněný sen, láska, štěstí, pocit absolutní svobody, fantazie a kreativity a je to taky vynikající medicína. Při tanci může člověk skvěle vnímat své tělo i svoji duši a následně se léčit pomocí dechu, pohybů, záměru… pomocí správně usměrněné „tančící energie“.


Tento rok 2019 si budu pamatovat navždy. Povedlo se mi totiž až zázračně rychle dát dohromady seskupení naprosto skvělých lidí, muzikantů, umělců, terapeutů, kteří tvoří umělecko-muzikální skupinu White Shaman. Některé z nich znám přes deset let a jiné jsem potkala nedávno, ale to nic neznamená - naše duše jako kdyby se znaly tisíce let, je mezi námi neuvěřitelné souznění. Mým záměrem je, aby naše skupina tvořila svobodně, v souladu a všichni ze sebe dávali to nejlepší. A to se nám daří.Ráda bych Vám ještě jednotlivé členy skupiny představila, tak, jak jsem je poznala já.


Karolina Beyond je naší zkušenou zpěvačkou, se kterou jsem se poprvé setkala v nahrávacím studiu Petra Piňose. Po pár letech se mi Karolina ozvala a měla jsem tu čest právě tohle CD pokřtít. Její hlas je hluboký, jako kdyby promlouvala sama její duše (hlas mi připomíná Lisu Gerrard z Dead Can Dance, které zbožňuji). Karolina se ve své tvorbě obklopuje duchovní tématikou, mantrami, ale není jí vzdálená ani rytmická, veselá, pohanská divokost.


Ivo Charitonov je náš brumlista a také alikvótně zpívá, Ivo je obrovský talent. Známe se spolu mnoho let z Létajícího Koberce. S Ivem jsem několikrát vystupovala jako host v seskupení Drum Drum Michala Hamana a Kamila Holuba a už tehdy jsem vnímala, že jsme při vystoupeních na sebe skvěle naladění, což nebývá samozřejmostí, a o to více si toho vážím. Ivo se napojil a mě se krásně tančilo. Ivo přináší do White Shaman určitou zemitost, domorodost, silný mužský element.


Filip Alexander je náš instrumentalista, dává základ pro naši hudbu, na který dál stavím zpěv a další nástroje. S Filipem jsme se, pokud si pamatuji dobře, potkali na FB, kde jsem se dozvěděla, že Filip tvoří muziku a maluje. První setkání face to face bylo na aukci pro tibetské děti, do níž jsme oba věnovali výtvarné dílo. Když přišlo vnuknutí na sestavení skupiny, intuitivně jsem se Filipovi ozvala a bylo hotovo. Přišla nabídka prvního vystoupení a my pro jeho základ vybrali Filipovu hudbu. A po třech zkouškách u mě v obýváku bylo první veřejné vystoupení, a to v pražské Akropolis v Music baru.


Bee You je naší videoartistkou, doprovází naše vystoupení speciálně vytvořenými animacemi a obrazy, které přímo navazují na atmosféru hudby. Bee You je také terapeutka a přítelkyně našeho instrumentalisty Filipa. Jejich propojení hudby a obrazu je doslova srdeční záležitost.


Lev Rybalkin je hvězda mezi hudebními hvězdami, má za sebou světovou zkušenost s takovými muzikanty, jako je Roy Orgison, Hiram Bullock a mnoho dalších. V současné době také doprovází, a to již třicet let, Jitku Zelenkovou. Naše cesty se téměř prolínaly již deset let, náš společný přítel DJ Ollgoy mne zval na lvovi akce, koncert as Work Shop and more s Hiramem Bullockem atd., až jsem letos přišla na swingový koncert v Malostranské besedě, kde se byl podívat i Lev. A najednou je ve White Shaman, nedávno mi prozradil, že pochází z indiánského kmene.


DJ Romario vede naši after party, jede na naší vlně, líbí se mu orient a world music.


A já Vám, milí přátelé, tančím.Říkám, že nic není náhoda a když následuješ srdce, tak nemůžeš nic zkazit.


Jsem vděčná za to, že je tu náš WHITE SHAMAN coby důkaz toho, že je možné žít své sny, že v propojení je síla a že pozitivní energie hýbe světem. A jsem vděčná za Vás, kteří na naše koncerty chodíte a sdílíte s námi lásku a radost.